Home / Cotidian / Turneul internaţional la tenis de masă la Ocniţa

Turneul internaţional la tenis de masă la Ocniţa

Turneul internaţional la tenis de masă la Ocniţa                

 

La 16 decembrie, în incinta Școlii Sportive din orașul Ocnița s-a desfășurat un Turneu internațional la tenis de masă. Competiția a fost organizată de către Consiliul Raional Ocniţa, responsabil Victor Ursan, specialist în probleme Tineret şi Sport, în cooperare cu Primăria oraşului Ocniţa, primar Ion Ciumac şi Asociaţia de Tenis de masă din raion, preşedinte Valeriu Vişnevschii.

Participanţii au fost grupaţi în 2 categorii: până la 50 de ani, şi după 50 de ani.

 

I Grupă – sportivi până la 50 de ani

 

  1. 1. Zagumenîi Serghei  —  Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  2. Melniciuc Alexandru —  Mogilev-Podolsc, Ucraina
  3. Parahailo Iurii              — Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  4. Digolean Alexandru     —  Larga, Briceni
  5. Vaţag Veaceslav      —  Mogilev-Podolsc, Ucraina
  6. Burlac Anatol      —  Ocniţa
  7. Iavorschii Veceslav    —  Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  8. Coroliuc Boris               —  Bălţi
  9. Morei Alexandru   —  Ocniţa
  10. Bulgari Serghei   —  Larga, Briceni
  11. Cernopischii Vasile —  Larga, Briceni
  12. Rapaţchii Evghenii        —  Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  13. Bendershii Alexandru —  Briceni
  14. Pritula Denis —  Briceni
  15. Pascari Octavian  —  Coteala, Briceni
  16. Sacaluş Petru     —  Mihălăşeni, Ocniţa
  17. Chicaroş Lilian    —  Coteala, Briceni

 

II Grupă – sportivi după 50 de ani

 

  1. 1. Vişnevschii Valerii  — Lipnic, Ocniţa
  2. Todosievici Artur — Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  3. Biţiuc Grigore — Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  4. Rusu Anatol             — Briceni
  5. Curtiş Petru     — Briceni
  6. Caterenciuc Marcu  — Ocnița
  7. Zeliznîi Anatol      — Briceni
  8. Ceban Mihai   — Bălți
  9. Iurcov Evghenii   — Mogilev-Podolsc, Ucraina
  10. Dumitraș Vitalii  — Briceni
  11. Hafizov Naili                     — Mogilev-Podolsc, Ucraina
  12. Babadjanean David — Mogilev-Podolsc, Ucraina
  13. Turcinschii Serghei  — Bălţi
  14. Gherman Iurii — Grinăuți, Ocnița
  15. Botezat Boris — Dondușeni
  16. Tonu Vasile — Dondușeni   

            

 

 

Clasamentul

 

1/8 de finală

  1. 1.1 – 2.4 —  Parahailo Iurii        —  Pritula Denis                       — 3 : 0
  2. 1.2 — 2.3  — Melniciuc Alexandru – Benderschii Alexandruu – 3 : 0
  3. 1.3 — 2.2  — Bulgari Serghei      —  Zagumenîi Serghei              — 2 : 3
  4. 1.4 — 2.1  — Sacaluş Petru          —  Burlacu Anatol                    — 0 : 3
  5. 3.1 – 4.4 — Digolean Alexandru – Cernopischii Veceslav       — 3 : 2
  6. 3.2 – 4.3 — Morei Alexandru    — Iavorschii Veceslav              — 2 : 3
  7. 3.3 — 4.2  — Rapaţchii Eugen     — Vaţag Veceslav                    — 1 : 3
  8. 3.4 — 4.1  — Pascari Octavian     —  Coroliuc Boris                    — 0 : 3

                                            1/4 de finală

  1. 1 —  8    —  Parahailo Iurii        —   Coroliuc Boris                    — 3 : 1
  2. 2 —  7    —  Melniciuc Alexandru — Vaţag Veceslav                — 3 : 2
  3. 3 —  6    —  Zagumenîi Serghei     —  Iavorschii Veceslav        — 3 : 1
  4. 4 —  5    —  Burlacu Anatol     —  Digolean Alexandru             — 1 : 3

Semifinale

  1. 9 —  11  —  Parahailo Iurii        —   Zagumenîi Serghei           — 0 : 3
  2. 10 – 12 — Melniciuc Alexandru — Digolean Alexandru       — 3 : 0

Pentru locurile 3 – 4

  1. Parahailo Iurii          —   Digolean Alexandru       — 3 : 0

                                       Pentru locurile  1 – 2

  1. Melniciuc Alexandru  —  Zagumenîi Serghei        — 1 : 3

1/8  de finală

  1. 1.1 – 2.4 —  Vişnevschii Valerii  —  Gherman Iurii                 — 3 : 0
  2. 1.2 — 2.3   —  Todosievici Artur   — Botezat Boris                    — 3 : 0
  3. 1.3 — 2.2   —  Dumitraş Vitalii     —  Rusu Anatol                     — 2 : 3
  4. 1.4 — 2.1   —  Ceban Mihail        —   Iurcov Eugen                   — 3 : 2
  5. 3.1 — 4.4   —  Biţiuc Grigore       —  Tonu Vasile                     —  3 . 0
  6. 3.2 — 4.3   —  Curtiş Petru           —  Turcinschii Serghei          — 3 : 0
  7. 3.3 — 4.2   —  Caterenciuc Marcu —  Hafizov Naili                  — 3 . 0
  8. 3.4 — 4.1   —  Babadjanian David  — Zeliznîi Anatol                — 1 : 3

                                                1/4 de finală

  1. 1 —  8    —  Vişnevschii Valerii  —  Zeliznîi Anatol                 — 3 : 1
  2. 2 —  7    —  Todosievici Artur   —  Caterenciuc Marcu            — 3 : 1
  3. 3 —  6    —  Rusu Anatol            —  Curtiş Petru                       — 3 : 2
  4. 4 —  5    —  Ceban Mihail          —   Biţiuc Grigore                  — 0 : 3

Semifinale

  1. 9 —  11  —  Vişnevschii Valerii   —  Rusu Anatol                   — 3 : 0
  2. 10 – 12 —  Todosievici Artur    —  Biţiuc Grigore                  — 3 : 2

Pentru locurile 3 – 4

  1. Rusu Anatol       —       Biţiuc Grigore                  — 1 : 3

Pentru locurile  1 – 2

  1.   Vişnevschii Valerii     —   Todosievici Artur             — 3 : 1

 

Învingătorii au fost premiaţi cu diplome şi cupe.

Arbitrul principal, Victor Ursan a mulţumit tuturor participanţilor, dorindu-le succese şi sărbători fericite.

 

 

Reporter EDIT Ocnița

  

About rciumac

Check Also

Pedepse noi pentru șoferii care urcă la volanul mașinii în stare de ebrietate

Pedepse noi pentru șoferii care urcă la volanul mașinii în stare de ebrietate De astăzi, …

Добавить комментарий