Home / Cotidian / Turneului internaţional la tenis de masă

Turneului internaţional la tenis de masă

Turneului internaţional la tenis de masă

În incinta Școlii Sportive din orașul Ocnița s-a desfășurat un Turneu internațional la tenis de masă. Au participat sportivi din raioanele Briceni, Dondușeni, Edineț și Ocnița, precum și sportivi din Ucraina —  Mogilev-Podolsc, Novo-Dnestrovsc. Competiția a fost organizată de către Consiliul Raional Ocniţa, responsabil Victor Ursan, specialist în probleme Tineret şi Sport, în cooperare cu primăria și cu Asociaţia de Tenis de masă din raion, preşedinte Valeriu Vişnevschii.

Participanţii au fost grupaţi în 2 categorii: până la 50 de ani, şi după 50 de ani.

 

 

I Grupă – sportivi până la 50 de ani

  1. 1. Cernopischii Vasile  —  Larga, Briceni
  2. Morei Alexandru   —  Ocniţa
  3. Patapi Alexandru                 —  Edineț
  4. Bulgari Serghei                     —  Larga, Briceni
  5. Melniciuc Alexandru           —  Mogilev-Podolsc, Ucraina
  6. Zagumenîi Serghei               —  Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  7. Vaţag Veaceslav                   —  Mogilev-Podolsc, Ucraina
  8. Titus Alexandru                   —  Mogilev-Podolsc, Ucraina
  9. Burlac Anatol                       —  Ocniţa
  10. Bendershii Alexandru —  Briceni
  11. Rusanovschii Andrei —  Edineț
  12. Rapaţchii Evghenii          —  Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  13. Iachimov Jicu —  Briceni
  14. Plămădeală Veceslav — Lencăuți,  Ocnița
  15. Crutarciuc Alexandru  —  Briceni
  16. Sacaluş Petru      —  Mihălăşeni, Ocniţa
  17. Dumitriu Vitalii    —  Briceni
  18. Nichiforov Veceslav            —  Edineț
  19. Tabarcea Camelia  —  Briceni
  20. Tabarcea Violin                 —  Briceni

 

II Grupă – sportivi după 50 de ani

 

  1. 1. Iavorschii Veceslav —  Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  2. Zeliznîi Anatol —  Briceni
  3. Trăntă Mihail —  Lipnic, Ocnița
  4. Rusu Anatol    —  Briceni
  5. Biţiuc Grigore —  Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  6. Hafizov Naili —  Mogilev-Podolsc, Ucraina
  7. Curtiş Petru —  Briceni
  8. Ivanica Vasile —  Mogilev-Podolsc, Ucraina
  9. Radu Gheorghe     —  Strășeni
  10. Todosievici Artur —  Novo-Dnestrovsc, Ucraina
  11. Babadjanean David —  Mogilev-Podolsc, Ucraina
  12. Vişnevschii Valerii —  Lipnic, Ocniţa
  13. Caterenciuc Marcu —  Ocnița
  14. Galer Mihail —  Dondușeni
  15. Botezat Boris —  Dondușeni
  16. Gonța Iurii     —  Briceni

 

 

CLASAMENTUL:

 

 

Până la 50 de ani

 

1/8 de finală

 

  1. 1.1 – 2.4 — Patapi Alexandru       —  Sacaluș Petru                      — 3 : 0
  2. 1.2 — 2.3  — Morei Alexandru       —  Rusanovschii Andrei          — 3 : 0
  3. 1.3 — 2.2  — Rapațchii Eugen        —  Cernopischi Vasile             — 0 : 3
  4. 1.4 — 2.1  — Jachimov Jicu            —  Titus Alexandru                 — 0 : 3
  5. 3.1 – 4.4  — Bulgari Serghei          —   Plămădeală Veceslav        — 3 : 0
  6. 3.2 – 4.3 — Bulgaru Anatol           —   Zagumenîi Serghei           — 0 : 3
  7. 3.3 — 4.2  — Melniciuc Alexandru —  Benderschii Alexandru      — 3 : 0
  8. 3.4 — 4.1  — Crutarciuc Alexandru —  Vațag Veceslav                 — 0 : 3

                                            1/4 de finală

  1. 1 —  8    —  Patapi Alexandru       —  Vațag Veceslav                 — 3 : 1
  2. 2 —  7    —  Morei Alexandru        —  Melniciuc Alexandru       — 3 : 2
  3. 3 —  6    —  Cernopischi Vasile      —  Zagumenîi Serghei          — 3 : 2
  4. 4 —  5    —  Titus Alexandru         —   Bulgari Serghei                — 1 : 3

Semifinale

  1.   —   Patapi Alexandru       —   Morei Alexandru             — 2 : 3
  2. — Cernopischi Vasile     —   Bulgari Serghei               — 3 : 2

Pentru locurile 3 – 4

  1.              —   Bulgari Serghei           —   Patapi Alexandru           — 2 : 3

Finala mare

  1.               —   Cernopischi Vasile      —  Morei Alexandru            — 3 : 1

                                              

 

Veterani 50+

 

1/4 de finală

 

  1.          —      Iavorsghi Veceslav   —  Hafizov Naili                —  3 : 1
  2. —      Rusu Anatol              —  Ivanica Vasile              —  3 : 0
  3. —      Trînta Mihail             —  Curtiş Petru                  —  3 : 2
  4.          —      Biţiuc Grigore           —  Zeliznîi Anatol             —  1 : 3

Semifinale

  1. — Iavorsghi Veceslav    —  Rusu Anatol                —  3 : 1
  2. —      Trînta Mihail             —  Zeliznîi Anatol             — 1 : 3

Pentru locurile 3 – 4

  1. —      Rusu Anatol               —  Trînta Mihail               — 1 : 3

Finala mare

  1.   —     Iavorsghi Veceslav     —    Zeliznîi Anatol          — 3 : 1

 

Învingătorii au fost premiaţi cu diplome şi cupe.

Arbitrul principal, Victor Ursan a mulţumit tuturor participanţilor, dorindu-le succese şi sărbători fericite.

 

EDIT Media

About rciumac

Check Also

«Siguranța prin recensământul armelor: Controlează, Raportează, Protejează»

Inspectoratul de Poliție Ocnița se alătură Campaniei «Siguranța prin recensământul armelor: Controlează, Raportează, Protejează» Inspectoratul …

Добавить комментарий